Predstavte si, že ste v Bratislave, možno i v samotnom centre, a zatúžili ste po prírode, po tichu, po vôni a tôni nádherných stromov, po zvuku ovčích zvoncov. Jednoducho, zatúžili ste navštíviť salaš. Predstavte si, že ste dostali chuť na niečo špeciálne, na niečo slovenské. Domáce halušky, domáci ovčí syr, čerstvý horúci chlieb, koláč ako od babičky.
Biofarma Príroda, salaš, farma – tak rôzne ich nazývajú návštevníci. Prvý zámer bol vybudovať hospodársko-výrobné stredisko pre už existujúce prevádzky – Slovak pub Bratislava a Slovak pub Žilina. Verili tomu, že len ten, kto predáva niečo pravé, vlastné, presvedčí zákazníka, že to myslí naozaj. Cieľom bolo vyrábať vlastné produkty. Možno vytvoriť iba salaš.
No pri budovaní Biofarmy v areáli bývalej botanickej záhrady Univerzity Komenského zistili, že nie je ich cieľom len produkovať vlastné výrobky, ale produkovať ich za udržania tohto klenotu, zázraku prírody a prínosu človeka, za uchovania toho, čo vytvorili generácie pred nami. Cieľ už nebol len vyrobiť, previezť a predať, ale pokúsiť sa vyrobiť tak, aby to okolie nepocítilo ani najmenej, aby boli príroda a zvieratá čo najspokojnešie a predať to i s tým pocitom, aký majú na farme – s pocitom pokoja a relaxu, ktorý nám všetkým dáva tá nádhera okolo nás. Vytvoriť farmu. Vytvoriť Biofarmu. Ale vytvoriť farmu nesúcu to meno: Biofarma Príroda.
V areáli sa nachádzajú hospodárske zvieratá, hospodárske objekty ako mliečnica a pekáreň, ihriská, reštaurácia s letnou terasou, množstvo nádherných stromov a kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič…